blog bann big

Přichystali jsme si pro Vás exkluzivní blog s příspěvky z různých oblastí italské kultury, módy, literatury, výtvarného umění nebo jazykovědy. Nebudou zde chybět ani úvahy nad bujarým italským stylem života, který se mnohdy liší od našich českých zvyklostí a klidné povahy. Dále přispějeme zajímavostmi z oblasti gastronomie, italských tradic a možná se tu a tam objeví i tématika sportu, který je italským národem tolik oblíben.

Budeme rádi, když se zapojíte do našich diskuzí a vyjádříte Váš názor na jednotlivé příspěvky.

Hurá do toho!


Být Italem

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Co to vlastně znamená ''být Italem''? Pro mě to znamená život plný radosti. Italové mají styl, jsou přátelští, vřelí a otevření. Žijí pro tuto chvíli.

Když mi bylo devět let, rodiče mě a mého bratra vzali vůbec poprvé k moři, do Itálie. Tu zemi jsem si okamžitě zamilovala. Tehdy jsem si uvědomila, že udělám cokoli na světě, abych mohla žít tak, jako Italové. Užívat si života a všech jejích krás a být vždy stylově oblečená. ☺

Od té doby už uběhlo spoustu let a Itálie je mi čím dál bližší. Každý rok navštěvuji jiná místa v Italii. Už jsem viděla několik krásných a rozdílných tradic, dechberoucích památek a přírodu. Ochutnala jsem mnoho různých pochoutek a vypila spoustu výborného vína. Viděla jsme nespočet stylově oblečených žen i mužů.

V módě, ukazují Italové celému světu, jak důležitou roli hrají v módním průmyslu, tedy v oblasti, kde je zapotřebí vytříbený vkus. Z celosvětově známých značek můžu vyjmenovat například Versace a jeho revoluci v odívání v 80tých letech, dále Max Mara se svými ikonickými kabáty, Giorgio Armani odvěký sok Versace. Díky Italům máme Fendi – královnu kožichů, Guicci, Salvatore Ferragamo obuvník mnoha velkých filmových hvězd od roku 1920, Missoni, Dolce a Gabbana, Guiseppe Zanotti- další důležitý obuvník, Robert Cavalli, Moschino, Trussardi slavného mistra v šití rukaviček a mnoho, mnoho dalších velkých umělců. Ráda se s vámi podělím v mých článcích o italské módě, historii, obchodech v Římě, Miláně a spoustu různých jiných typů.

Buďte nachvíli Italové

http://mademoisellechickm.blogspot.com

Články blogu